شبکه های وایرلس و عادی

مشاوره، طراحی و پیاده سازی و تامین تجهیزات شبکه های وایرلس و عادی اکتیو و پسیو

شبکه‌های وایرلس (بی‌سیم) و عادی (سیمی) را می‌توان براساس نوع تکنولوژی و نحوه عملکردشان به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم کرد.

1. شبکه‌های وایرلس اکتیو:
شبکه‌های وایرلس اکتیو یا بی‌سیم اکتیو شامل تجهیزاتی است که از امواج رادیویی برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کنند. این شبکه‌ها به تجهیزات فعال نیاز دارند که به عنوان نقاط دسترسی (Access Points) شناخته می‌شوند. نقاط دسترسی مسئول ارتباط با دستگاه‌های بی‌سیم هستند و امکان اتصال چندین دستگاه را فراهم می‌کنند. در شبکه‌های وایرلس اکتیو، اطلاعات بین دستگاه‌های متصل و نقاط دسترسی در قالب امواج رادیویی انتقال می‌یابد.

2. شبکه‌های وایرلس پسیو:
شبکه‌های وایرلس پسیو یا بی‌سیم پسیو، در برخلاف شبکه‌های وایرلس اکتیو، از تجهیزات فعال استفاده نمی‌کنند. در این نوع شبکه‌ها، دستگاه‌های بی‌سیم به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند بدون استفاده از نقاط دسترسی. این شبکه‌ها معمولاً بر اساس تکنولوژی مشترکی مانند بلوتوث (Bluetooth) عمل می‌کنند و برای انتقال داده‌ها از فرکانس‌های کمتر قدرت استفاده می‌کنند.

 

در مورد شبکه‌های عادی (سیمی) نیز می‌توان به دو دسته اکتیو و پسیو اشاره کرد:

1. شبکه‌های عادی اکتیو:
شبکه‌های عادی اکتیو یا سیمی اکتیو، شبکه‌هایی هستند که از تجهیزات فعال برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کنند. این تجهیزات مانند روترها، سوئیچ‌ها و تجهیزات شبکه دیگر، سیگنال‌های داده را در قالب الکتریکی ارسال و دریافت می‌کنند. شبکه‌های عادی اکتیو عموماً از کابل‌های اترنت برای ارتباط بین تجهیزات استفاده می‌کنند.

2. شبکه‌های عادی پسیو:
شبکه‌های عادی پسیو یا سیمی پسیو، در برخلاف شبکه‌های عادی اکتیو، از تجهیزات فعال استفاده نمی‌کنند. در این نوع شبکه‌ها، انتقال داده‌ها از طریق کابل‌های غیرفعال صورت می‌گیرد، به عنوان مثال، کابل‌های اترنت بی‌سیم (که به آن‌ها همچنین کابل‌های سیمی گفته می‌شود) بدون هیچگونه تجهیز فعالیت داده را انتقال می‌دهند.

به طور خلاصه، تفاوت اصلی بین شبکه‌های وایرلس و عادی این است که شبکه‌های وایرلس از امواج رادیویی برای انتقال داده‌ها استفاده می‌کنند، در حالی که شبکه‌های عادی از کابل‌ها استفاده می‌کنند. هر دو نوع شبکه، به صورت اکتیو یا پسیو می‌توانند عمل کنند، که تفاوت آن‌ها در استفاده یا عدم استفاده از تجهیزات فعال برای انتقال داده‌هاست.

دپارتمان شبکه شرکت فرااتصال رایان عصر

با توجه به اهمیت زیرساخت شبکه های کامپیوتری و همچنین تکنولوژی و کیفیت تجهیزات بکار گرفته شده این شرکت با سابقه طولانی در راه اندازی شبکه های پسیو ادارات و بانک ها و آشنایی با انواع برندهای پسیو در ایجاد بستر مناسب و استاندارد با بکارگیری از متخصصین خود در زمینه های مشاوره، طراحی، بررسی و شناخت نیازهای سازمان و انتخاب تجهیزات و تهیه اسناد مناقصه و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری فعالیت می نماید.

 • بررسی و شناخت نیاز سازمان
 • بررسی نوع بستر شبکه با توجه به شرایط امکانات و فضاهای موجود
 • بررسی نوع ساختار شبکه و تامین پهنای باند مورد نیاز برای کارفرما
 • انتخاب تجهیزات مطابق با طراحی و نیاز کارفرما

برای طراحی یک شبکه پسیو استاندارد برای یک مجموعه بایستی به یکسری از پارامترهای مهم از قبیل توسعه پذیری، امنیت فیزیکی، مدیریت و دسترسی آسان توجه داشت که این شرکت با توجه به بکارگیری از نیروهای متخصص و سابقه اجرایی طولانی در این زمینه موفق به ارائه خدمات به مشتریان خود در این زمینه گردیده و هم اکنون نیز آماده خود را جهت ارائه این سرویس اعلام می نماید.

برای نصب و راه اندازی یک شبکه استاندارد و مطمئن بعد از مراحل طراحی و انتخاب تجهیزات نیاز به ابزار استاندارد و کامل و تیم متخصص و فنی می باشد. شرکت فرا اتصال رایان عصر با سابقه طولانی در این زمینه موفق به تامین تجهیزات و ابزارآلات مورد نیاز به نسبت هر نوع پروژه گردیده است. این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای کارآمد و دوره دیده در راستای کابل کشی ساخت یافته و رعایت استانداردهای اجرایی شبکه از قبیل TIA 568 A,B و BICSI موفق به اجرا و تحویل پروژه های متعددی گردیده که در بخشهای بعدی به صورت مختصر معرفی می گردند.

 • راهکارهای پشتیبانی و نگهداری، مشاوره و طراحی شبکه های LAN و WAN سازمان ها و نهادها ی دولتی و خصوصی.
 • مشاوره و فروش تجهیزات شبکه از قبیل سرور،سوییچ، فایروال، روتر، تجهیزات ذخیره کننده اطلاعات و License مربوط به نرم افزارهای مختلف شبکه و امنیت شبکه.
 • محصولات شبکه و امنیت شبکه به سفارش مشتریان
 • مشاوره،طراحی، اجرا و راه اندازی زیرساخت های شبکه، امنیت و مراکز داده شامل:

 

 1. Network Operation Center (NOC)
 2.  Security Operation Center (SOC)
 3.  Data Center
 4. Cloud Computing and Virtualization-
 5.  Storage & Backup Solutions
 6.  Cisco Solutions
 7.  HP Solutions
 8.  Voice Over IP (VOIP), IPTV and Video Conferencing