زیر ساخت های مبتنی بر فیبر نوری

مشاوره، طراحی و پیاده سازی و تامین تجهیزات زیر ساخت های مبتنی برفیبر نوری

زیرساخت‌های مبتنی بر فیبر نوری به مجموعه‌ای از اجزا و تجهیزات مربوط به انتقال و ارتباطات از طریق فیبر نوری اشاره دارد. این زیرساخت‌ها شامل تجهیزات فیزیکی و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای انتقال اطلاعات از طریق نور به صورت دیجیتال می‌شود.

زیرساخت‌های مبتنی بر فیبر نوری شامل موارد زیر می‌شود:

1. فیبر نوری: این اجزا شامل الیاف نوری است که به عنوان رسانه انتقال اطلاعات در شبکه‌های فیبر نوری استفاده می‌شوند. الیاف نوری عبارتند از الیاف تک مد (single mode) و چند مد (Multi Mode) که نور را از یک نقطه به نقاط دیگر منتقل می‌کنند.

2. کابل فیبر نوری: کابل‌های فیبر نوری برای حفاظت و حمل و نقل الیاف نوری استفاده می‌شوند. این کابل‌ها شامل چندین الیاف نوری و لایه‌های محافظتی برای جلوگیری از خرابی و صدمات فیزیکی هستند.

3. تجهیزات فیبر نوری: تجهیزاتی مانند ترانسیورها، ماژول‌ها، اسپلیسرها و سوییچ‌ها برای ارسال و دریافت سیگنال‌های نوری در شبکه فیبر نوری استفاده می‌شوند. این تجهیزات توانایی تبدیل سیگنال‌های الکتریکی به سیگنال‌های نوری و بالعکس را دارند.

4. تجهیزات محوطه‌ای: برای ساخت شبکه‌های فیبر نوری، تجهیزاتی مانند کابینت‌های محوطه‌ای، رک‌های تجهیزات و سیم‌کشی‌های مورد نیاز برای نصب و نگهداری از تجهیزات فیبر نوری استفاده می‌شوند.

گسترش تکنولوژی هایی همچون اینترنت و موبایل و توسعه آنها در بین مردم و افزایش ضریب نفوذ تلفن و همینطور محدودیت ارتباطات با کابلهای مسی سبب افزایش روز افزون به پهنای باند بیشتر شده است، این موضوعات سبب انتقال ارتباطات از بسترهای قدیمی مانند کابل های مسی به کابل های فیبر نوری شده است.
در دهه اخیر گسترش تکنولوژی جدید مربوط به فیبر نوری Fiber to the anywhere (FTTX) باعث رویکرد اکثر کشورهای
پیشرفته دنیا به این تکنولوژی شده و در کشور ما نیز فعالیت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
فرا اتصال رایان عصر افتخار دارد از جمله شرکت های فعال در زمینه تکنولوژی نوین FTTX می باشد تا گام بلندی در راه تعالی و پیشرفت میهن عزیزمان ایران برداشته باشد.
این مجموعه با دارا بودن بخش های مشاوره و طراحی، تحقیق و توسعه، تامین تجهیزات و نصب و راه اندازی، پشتیبانی و نگهداری این امکان را دارد تا کلیه نیازهای مشتریان خود را در زمینه تخصص های فوق و همچنین راهکارهای دیگر در زمینه طراحی و اجرای پروژه های فیبر نوری تامین نماید